Jdi na obsah Jdi na menu
 

...kvíz

 

 

Poznejte legendy světové hudby

a jejich znamení

 

Přednedávnem nás opustili dva muzikanti, kteří hodně ovlivnili hudbu a pop music, ale taky vlastní věrné posluchače. Odešli předčasně, stejně jako někteří další nadaní lidé. Uhádnete podle indicií, v jakých se narodili znameních?

dumam.gif

1) Michael Jackson už jako malé dítě dokázal vystupovat před lidmi. Kvůli otci tedy musel pracovat už jako malý a vlastně v tom nikdy nepřestal. Byl velký perfekcionista a jeho hudba, i představení, musela být dotažená do nejmenší podrobnosti. Rád při zpěvu tančil, dokázal i často skládat. Toužil se vyhýbat skandálům, což mu nevyšlo. Vždy dokázal vycítit ekonomickou výhodnost svého díla, uměl přesně počítat, ale zdraví mu nefungovalo dobře nikdy. V jakém znamení se narodil?

2) Waldemar Matuška patřil mezi typy lidí, které druzí měli rádi. Byl lidový, uměl si často jen tak popovídat na ulici a zpívat, když to druzí svým přáním vyžadovali. Dokázal bavit celou společnost, s níž hodně rád jedl a pil a nevyhýbal se ani ženám, kterým vlastně hodně rozuměl. I když ho všichni znali jako flamendra, byl rodinný typ člověka, který v druhé půlce života dokázal být věrný jedné ženě a domácnosti. V jakém se narodil znamení?

3) Michal Tučný se country věnoval už odmala. Zamiloval si tento hudební styl, kterému chtěl být věrný po celý život, ať už v kapele Fešáci, nebo když vystupoval samostatně. Svým založením tak sice působil konzervativně, ale taky dokázal bavit nejen texty, ale i hudbou, kterou vždy zpracovával do nejmenšího detailu nejen ve studiu. Vždy vyžadoval u spoluhráčů kázeň a aby všechno brali vážně, chtěl dosáhnout vrcholu. V jakém znamení se narodil?

4) Wolfgang Amadeus Mozart byl velice originální typ člověka. Známe ho jako jednoho z nejlepších hudebníků celý dějin, který přišel s novými muzikantskými nápady. Jeho dílo je plné duchovní síly a dnes často pomáhá nemocným a rodičkám. Měl problémy s otcovskou autoritou. Byl sice dětinský, ale přitom geniální, uměl se dlouho věnovat práci a přemýšlet nad ní, taky se divoce bavit s přáteli. Patřil mezi vzdělané zednáře-"bratry". Jaké byl znamení?

5) Freddie Mercury se narodil v Africe a tak do tvrdého britského rocku přinesl exotické vlivy. Byl sice excentricky založený a uměl předvádět velkou show, ale v zákulisí všechno dělal na základě vlastního perfekcionismu. Dokázal hodně zpívat, taky bavit sebe a desetitisíce lidí najednou. Mnoho mluvil, cestoval,stejně tak ale potřeboval, aby se hodně uklízelo u něj doma i ve studiu. Měl výrazně hypochndrické založení. Jaké byl znamení?

6) Bedřich Smetana byl velice nadaný muzikant z venkova, ale už v mládí se musel vydat za prací do ciziny, k moři. Měl silnou fantazii, proto postupně dokázal skládat výrazné opery, kde se národní mýty spojovaly s různými druhy umění. Uměl zapůsobit na spoustu lidí a posluchačů, i dnes má stále velký ohlas v cizině. Celý život ale trpěl chronickou nemocí, která vedla ke ztrátě sluchu. Potom však i skrze imaginaci složil svou nejkrásnější hudbu. Jaké byl znamení?

 

A jaké že mají tito lidé znamení ?... viz níže

 

 

 

1) Panna, 29.8. 1958 - 25.6. 2009

2) Rak, 2.7. 1932 - 30.5. 2009 

3) Kozoroh, 11.1. 1947 - 10.3. 1995 

4) Vodnář, 27.1. 1756 - 5.12. 1791 

5) Panna, 5.9. 1946 - 24.11. 1991 

6) Ryby, 2.3. 1824 - 12.5. 1884 

 

potlesk.gif