Jdi na obsah Jdi na menu
 

...hudba a znamení horoskopu

 

 

mrk.gif

 

Co Čech, to muzikant. Tento slovní obrat jste jistě slyšeli už mnohokrát. A mezi vámi je také určitě dost zapálených hudebníků. Pokusíme se vám osvětlit, které znamení má rádo jakou hudbu, jaká muzika na ně dobře působí a třeba i to, kdo bude mít ve vyšším věku problémy s ušními bubínky. Navedeme vás k pochopení různých zvukových stop, zabrnkáme na vaši povahu a s náladou vás provedeme hvězdnými seskupeními, které k různým znamením patří. Netvrdíme, že platí vždy, ale čtěte a zjistíte, že na všem něco je.

 

vodnar.gif

 

   VODNÁŘ   ( 21.1. - 20.2. )

Členy této skupiny najdete všude, kde se děje něco zajímavého a neslyšeného. Rekrutují se z ní znalci všech technických značek, které mohou muziku jakkoliv opracovat a přetvořit. Ale taky mohou být normálními hudebníky se sklonem zaujmout vaši duši. Nebo si z vás celý život dělají legraci a smějí se za rohem. Musíme ale uznat, že složit skladbu tak, jako oni, aby byla nová, ale byl to hit, dokáže málo kdo. Hudebně nepříliš nadané Vodnáře najdete po trsech na tanečních párty, kde si užívají nových nápadů, propracovaného Djingu a VJjingu.

Hudební osobnosti : W. A. Mozart, DJ Tráva, Lenka Filipová, Petr Muk, Ondřej Hejma, Robbie Williams, Shakira aj.

 

ryby.gif

 

   RYBY   ( 21.2. - 20.3. )

Toto znamení zvěrokruhu hudbu miluje, ale tak trochu jinak, než ostatní. Vyhovuje jim atmosféra přírody a táboráku, ale také mystické zvuky vesmíru nebo keltské hudby. Pokud si někdo pustí meditační hudbu z přehrávače, budou to oni. Vše na ně musí zapůsobit svou hloubkou a skrytým tajemstvím. Ať už půjde o operu nebo pop, vždy musí běžet velká romantika. Písně jsou často o bolestech srdce a citovém soužení, ale nenechejte se vydírat dlouho. Oni taky umí dobře propočítávat, mají rádi hvězdnost a velké manýry.

Hudební osobnosti : Bedřich Smetana, Martin Maxa, Jakub Smolík, Lucie Vondráčková, Johnny Cash, Ice-T aj.

 

beran.gif

 

   BERAN   ( 21.3. - 20.4. )

Ano, energičtí berani. Mají rádi věci zasyrova i hlučně, ale nevyhledávají tolik temnotu. Obecně mají rádi rockovou hudbu, která leží na pevných bicích a těžkých riffech. Právě technické pomůcky a různá vylepšení jim vyhovují, elektrickou kytaru možná vymysleli kvůli nim. Často si ale užívají i počítačovou muziku, která doplňuje jejich střílečky a strategie. Některým to stačí, ostatní Berani si ještě užijí i chorály na hokejovém stadiónu.

Hudební osobnosti : Lucie Bílá, Iveta Bartošová, Dalibor Janda, Palo Habera a také Dagmar Lešetická - Awal3, Jaroslav Ledvinka - Awal3 .

                                                                                                                                               

byk.gif

       

  BÝK   ( 21.4. - 21.5. )

Zemitější býk vyhledává klidnější hudební vody. Většinou jde o člověka, co se umí ve světě pohybovat, ale nepotřebuje nějaké zvláštní zvraty. Hudbu Býci milují a hodně z nich jí rozumí. Mezi nimi je hodně muzikantů různých hudebních žánrů, od dechovky přes rock až ke spoustě operních div. Většina zrozenců má ráda pěknou stylizaci i přirozenost, proto zde najdeme milovníky klubové hudby i nejtěžší country, která voní loukami a kravičkami. Proč si ale nevychutnávat venkovskou krásu?

Hudební osobnosti : Eva Urbanová, Petr Janda, Enya, Cher, Ondřej Soukup, Jaroslav Hutka, Leoš Mareš, Petr Hapka, Jiří Korn a také David Rakoncaj  .

 

blizenci.gif    

   BLÍŽENCI  ( 22.5. - 21.6. )

Nikdo  nemůže být zběhlejší v hudební oblasti. Tohoto znamení je víc jen mezi novináři a pošťáky. V hudbě projevují svou muzikálnost, smysl pro hru. Zpracují jakoukoliv novinku, nic je nezastaví v experimentech. Většinou umí používat víc hudebních nástrojů najednou a ještě do toho zpívat. Nemají příliš rádi "drsárny", raději sáhnou po propracované, ale i vtipné a nápadité hudbě. Pokud chcete dvojče potrestat, zavřete je někam do ticha. Taková zkušenost je donutí slíbit cokoliv. Ale takoví veselí společníci se přece jen trápit nemají, nechte je mluvit a hrát co nejdéle, oni se unaví!

Hudební osobnosti : Daniel Hůlka, Jarek Nohavica, Richard Krajčo, Alanis Morrissette, Prince, Paul McCartney a tisíce dalších, možná včetně Crazyho Froga, pokud není Vodnář a také Milan Janák - Awal3 .

 

rak.gif

 

   RAK   ( 22.6. - 22.7 )

Snivé znamení raka vyhledává různé hudební proudy. Je schopné chodit na diskotéky, kde se hodně mezi lidmi vyřádí. Má velký smysl pro pop, ale taky pro hudbu založenou na citech a fantazii, která je uvádí někam daleko. Pravý pop na ně právě tak působí. Hodně z nich má hluboký vztah k lidové hudbě, snaží se navazovat na své předky. Rak prostě patří k lidem a dokáže být obrovsky populární a věkem se měnit jako chameleon.

Hudební osobnosti : Waldemar Matuška, Michal Malátný, Karel Gott, Helena Vondráčková, Michal David, Jiří Macháček, Jarmila Šuláková, Načeva aj.

 

lev.gif

 

  LEV   ( 23.7. - 22.8. )

Znamení Lva není tak často spojované s hudbou, je spíš ve spojení s jinými druhy umění. Pokud už dělá muziku, vždy se smyslem pro legraci a schopnost podání. Vše musí být spojeno s dramatičností, prožitkem a důležité je i předvést se. Dobrý se tedy zdá muzikál, opereta, ale i šanson a možná taky armádní hudba. Lev má zkrátka rád důležitost a pokud se skrývá, tak jen z trucu. Vždy se vás snaží dostat svou vyjímečností.

Hudební osobnosti : Sámer Issa, Petr Bende, Aleš Brichta, Gábina Osvaldová, Michael Kocáb, Bohuš Matuš, Michal Horáček, Madonna, Mick Jagger, Kelis aj.

 

panna.gif

 

  PANNA  ( 23.8. - 22.9. )

V tomto znamení se rodí hudebníci se schopností pochopit dobrou muziku a hodně i skládat. Většinou jde o precizní detailisty, kteří si musí nejdřív všechno odřít a pak sami zpracovat, než vůbec pomyslí na nějakou spokojenost. Vyžívají se ve skládání písniček, umí k nim psát i texty. Pokud nic z toho nedělají, alespoň mají doma dobře srovnaná CD přesně podle abecedy a žánrů. Všechno přesně popsané pak používají podle vlastních nálad a pocitů, což se z venku zdá třeba jako uklízení nebo vaření v rytmu.

Hudební osobnosti : Hana Zagorová, Michael Jackson, Freddie Mercury, Richard Müller, Andrea Bocelli, Beyoncé Knowles, Anastacia, Pink aj.

 

vahy.gif  

   VÁHY   ( 23.9. - 23.10. )

Kulturně zaměřené a tvořivé znamení žije s hudbou naprosto přirozeně. Spousta zrozenců Vah jsou muzikanti ať už v popu, rocku nebo klasice. Hodně jim ale záleží na výrazné melodické stránce, jejich uši slyší každou chybu nebo úlet mimo. Jde o mírné a vyrovnané lidi, které mohou špatně vyluzované zvuky dovést k nepříčetnosti. Nejsou výstřední, ale hodně rádi provokují elegantním smyslem pro humor a přehnanými city v písních.

Hudební osobnosti : Meky Žbirka, Yvetta Blanarovičová, Monika Absolonová, Pavel Vítek, Vlasta Horváth, Jan Nedvěd, Eminem, Sting, John Lennon aj.

 

stir.gif

 ŠTÍR ( 24.10. - 22. 11. )

Toto znamení má k hudbě nejednoznačný vztah. Vyhovuje mu jak silně rytmická složka, tak výrazně prožívaný zpěv. Ale na druhou stranu si rádi dají ostrý rock, který je velmi hlučný. Protože mají rádi tajemství a nečekané zážitky, často sahají i po magické hudbě jiných kultur, která na ně může působit hypnoticky. K muzice si rádi dopřávají přítmí a nezvyklou atmosféru, která umocní jejich zážitky. Když jsou opravdu uvolnění, nesmíte je vyrušovat něčím praktickým, zatváří se na vás kysele.

Hudební osobnosti : Marie Rottrová, Marta Kubišová, Petra Janů, Daniel Landa, Bryan Adams, Eros Ramazotti, Bjork a také Vlasta Novák - Awal3 .

 

strelec.gif 

  STŘELEC ( 23.11. - 21.12. )

Lidi pod vlivem planety Jupiter můžete najít ve dvou prostředích. První ve zbohatlickém prostoru plném barev a veselé muziky typu groove, r´n´b nebo kontinentálního hip hopu. Druhou, stejně početnou skupinku zase v pěkně ostrém punkovém klubu. Jde o vliv dvou faktorů. Střelec má v sobě pěkný kus anarchisty a vždy se čeká, kdy se z něj stane spokojený, poživačný typ. Někoho to popadne po třicítce, vyjímky ovšem ani ne do konce života. Pozor, oni nejsou pokrytci, jenom vliv hlavní planety má velkou proměnlivost. Z mladých rebelů se zkrátka stává základ kultury.

Hudební osobnosti : Aneta Langerová, Dara Rollins, Frank Zappa, P.B.CH., Dan Bárta, Jon Bon Jovi, Ozzy Osbourne, Christina Aguilera, nesmrtelný Frank Sinatra aj.

 

kozoroh.gif

 

   KOZOROH ( 22.12. - 20.1. )

A máme tu znamení, které míří opravdu do hloubky. Lidi pod jeho vlivem buď pracují s tradicemi a dělají klasiku nebo se rozhodnou pro black či death metal. Těžkotonážnost, drtivé rytmy, děsivé zvuky kytary, to všechno milují. K tomu černá barva, lesklá kůže, mručivé zvuky zpěvu, nic už nemůže lépe navozovat atmosféru sabbatu. Samozřejmě se všichni nevyžívají v podobném rozpoložení, ale udělejte si průzkum na metalovém koncertu. Přesto se v tomto znamení rodí i přesvědčení bluesmeni a countrymeni, takže neházejme Kozorohy do jednoho pytle.

Hudební osobnosti : Lenka Dusilová, Anna K., Jana Kirschner, Kamil Střihavka, Michal Tučný, David Bowie aj.